SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Champagnecoasters 12826099
*
nr 1282 6099
Champagnecoasters
Ett par, Pläter, England, omkring 1900, diameter: 18 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 18:38:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 17:25:25
1
500 kr
17/10 23:14:41
2
600 kr
18/10 15:57:17
3
900 kr
20/10 17:17:48
4
1.600 kr
20/10 17:20:46
3
1.200 kr
20/10 17:20:46
4
1.300 kr (Budbetjänt)
20/10 17:21:12
3
1.400 kr
20/10 17:21:12
4
1.500 kr (Budbetjänt)
21/10 17:15:38
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters engelsk england europa flaskunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Champagnecoasters
Läs om budbetjänten
nr 1282 6099
Champagnecoasters
Ett par, Pläter, England, omkring 1900, diameter: 18 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 17:25:25 | 1 | 500 kr |
17/10 23:14:41 | 2 | 600 kr |
18/10 15:57:17 | 3 | 900 kr |
20/10 17:17:48 | 4 | 1.600 kr |
20/10 17:20:46 | 3 | 1.200 kr |
20/10 17:20:46 | 4 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
20/10 17:21:12 | 3 | 1.400 kr |
20/10 17:21:12 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
21/10 17:15:38 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters engelsk england europa flaskunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41